Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2013

Novinky/news 2013

24.10.

Podzim se nám konečně krásně vybarvil, takže přidávám pár prosluněných fotek z naší farmy a z procházek. Autumn is finally beautifully colored and so add some sunny photos from our farm and walks.

  

Our cute Evelynne with her winter coat.

   

Kordulka as always happy, happy.                                                                                                               Satisfied Puci

   

                                                                                                                                              Brigit with friendimage:)

 

Kordulka profile face                                                                                                            ...and her lovely mommy Brigit (8,5yr.)

A k tomu ještě jedna novinka. Z Německa k nám přicestovala nová mini horse kobylka Treasure a s ní také její syn Frodo, nádherný podílový Americanimage Miniature Horse (AMHA). Radost na ně pohledět! :-)) One more novelty. From Germany arrived to us a new mini horse mare Treasure and her son, gorgeous Americanimage Miniature Horse (AMHA) Little Frodo. Joy to behold them! :-))

 

Little Frodo and his sky-blue eyes                                                                                                        ...and his mommy Treasure.

23.09.

Úžasný úspěch / Great success

V sobotu 21.09. jsme se účastnili Klubové výstavy WDK na Konopišti, kde posuzoval známý a renomovaný chvatel z Francie Dr. Frédéric Maison (chs du Grand Chien de Culann) a v lepší výsledek se snad ani nedalo doufat. On Saturday was Czech club show 2013 in Konopište, the judge was known and renowned breeder from France Dr. Frédéric Maison (kennel du Grand Chien de Culann) and a better result could hardly have hoped for.

CH Dunham Caen Morhen got BOB (Best of Breed)

Antonek (CH DUNHAM CAEN MORHEN) nejdříve získal ve třídě vítězů V1 CAC, pak ze všech vítězů tříd psů získal titul Vítěz Konopiště 2013 a dovršil to titulem BOB Best of Breed, čímž se stal Nejlepším psem celé výstavy ( ze 74 přihlášených psů). Nakonec si ještě zaběhal v soutěži o Nejlepší pohyb, kterou také vyhrál + dostal nom. na Nejkrásnější hlavuAntonek (CH DUNHAM CAEN MORHEN) won in champion class EX1 CAC, then won the title Winner of Konopiště 2013 and completed his triumph and won BOB Best of Breed (out of 74 entries) + won Best movement and got nomination to the Best head.

 

    Antonek Winner of Konopiště 2013...                                                                                         ...and Best Movement

A dále naše milovaná holčička Dorotka (DESIRE CAER DALLBEN), která byla vystavována pouze jednou jako štěňátko, takže toto pro ní byla první opravdová výstava, získala nádherný posudek a úžasné ocenění V2 res. CAC (z 11 přihlášených fen) a rozhodčí pronesl, že za rok dva až opravdu dospěje, z ní bude teprve nádherná fena (samozřejmě s ním souhlasíme;-). And our beloved little girl Dorothy (DESIRE CAER DALLBEN), which was showed only once as a puppy, so this was for her first real show, received a wonderful judgement and amazing awards EX2 res. CAC (out of 11 entries) and the judge said that in a year or two will be really beautiful femaleimage (obviously agree with him;-).

 

Dorotka, lovely head :-))                                                                                         Desire Caer Dallben got EX2 res. CAC

Byl to nádherný den, děkujeme panu Dr. Maisonovi, pořadatelům a všem, kteří nám drželi palce! Jsme opravdu šťastní a pyšní na ty naše zlata:-)) It was a wonderful day, thank you to Dr. Maison and to all who cheered us! We are really happy and proud to our darlings :-))

      

Antonek in move                                                                                                                          Resting must be!

Yes, you are good boy! heart

 

01.09.

Z dnešní procházky. From today walk. 

 

Happiest of all:-)) 

17.06.

Příjemné podvečerní procházky jsou nejlepší částí dne, slunce už nežhne, ale stále je vidět na obzoru, tak to máme všichni nejradši:-)). Z jedné takové procházky jsou i následující fotky. Pleasant evening walks are the best part of the day, the sun doesn't glow, but it's still visible on the horizon, so that we all like :-)). From one of these walks are the following photos.

 

Brigit beautiful in every situation:-))

 

Brigit (8 years and 2 months young) with daughter Dorotka (20 months young)

And of course Antonek with our little monkey Puci

09.06.

Včera jsme měli milou návštěvu od rodiny Trsků (majitelé Deirdre Caer Dallben alias Dorotky), udělali jsme si menší procházku a máme i pár fotek, takže se tady můžete podívat, v jakou krásnou vlkodavku to ta Dorča vyrostlasmiley. A na to, že se stavěla do výstavního postoje poprvé, byla velmi šikovná. We had visit from owners of our Dorka (Deirdre Caer Dallben). We went for a nice walk and here is a few photos of this pretty young wolfhound lady.

   

Deirdre Caer Dallben, 20 months young.

01.07.

Dneska se Dorotka rozhodla zkontrolovat všechny nové přírustky a potom si zaslouženě odpočinula ve stínu stromů. Konečně máme zase hezky! Today Dorothy decided to check all the new born and then she rested in the shade of the trees. Finally nice day!

 

Our new born mini horse Evelyne

16.06.

A další radostná zpráva! Naší mini horse kobylce Andělce se narodilo hříbátko. Je to maličká úžasná holčička s puntíky po mamince. Více na našich stánkách Mini horse appaloosa Good news! Our mini horse Angel gave birth to a foal. It's an amazing little dotted filly. More on our pages for Mini appaloosa horses .

 

03. 06.

Prší, prší, jen se leje... poslední dny se nejen u nás nesou v duchu této písničky, ale i tak se dá sem tam najít nějaká ta skulinka v dešťových mracích, kdy neprší. A tak tu máme pár pěkných fotek, obvzlášť Antonek potěšil, protože se rozhodl konečně zapózovat a rozhodně je na co koukatwinkIt's raining, raining, raining... last days is in this spirit, but occasionally we find some loophole in the rain clouds and we can go out. So here we have a few nice photos:-)

 

   Run, run....

 

          ...run, Dorothy!

 

      There is our happy Antonek:-))

    ...and his hunter face.

23. 05. 

Dnes oslavila naše milovaná Brigita své osmé narozeniny! Všechno nejlepší zlato a doufáme, že s námi oslavíš ještě mnoho dalších narozeninsmiley

Our beloved Brigit celebrated eighth birthday! All the best honey and we hope that you will celebrate many more birthdays with ussmiley.

 

                                                                                                                 Brigantia Caen Morhen eight years old 

28. 04.

A je tu zase náš procházkový zpravodaj. Několik dní bylo opravdu nádherně, takže stálo za to vzít na procházku i foťák:-)). 

And there is again our walking news. A few days was really beautiful weather, so worth it to take a camera for a walk:-)).

  

   

   

Brigit can thoroughly chase Antonek, even at her age :-D      

21. 04.

Poslední dny se na naší malé farmě nesou v duchu nových přírůstků. Anglonubijská kůzlátka se už otrkala a zlobí, jak jen to jde, ale když to na ně přijde,nechají se drbat jako pejsci. Last days on our small farm are in the spirit of new babies. Anglo-Nubian baby goats are already going out to the garden.

  

Patuška s hříbátkem už od prvního dne po narození chodí na pravidelné procházky po zahradě, takže náš malý modrooký mini horse hřebeček už lítá jako tajfun. Patuska with her foal also go for walks to the garden, so our little blue-eyed mini horse colt already flies like a typhoon.

  

A nově máme dvě jehňátka od našich mini ouessantských oveček. And recently we have new two babies from our mini Ouessant sheeps.

 

A nakonec samozřejmě nějaká ta fotka s irským vlkodavem + malý mopsík přídavkem:-)) And finally of course a photo with the Irish Wolfhound + small Pug allowance :-))

  

Dorothy with pug Puci

05. 04.

Jaro přichází!!! Na počasí to sice není vůbec vidět, ale zvířátka to cítí ve vzduchu a rozhodla se, že je ten pravý čas na rozrůstání rodiny:-)) A tak se 3. dubna narodil naší Patušce nádherný malý hřebeček, váží asi 7 kg a má barvu jako cappuccino. Je to naše úplně PRVNÍ HŘÍBÁTKO! Spring is coming!!! Although the weather is not the best, but the animals feel it in the air and decided that it's time to enlarge the family :-)) And so on the 3rd of April to be born gorgeous little colt out of our Patuska, weighs about 7 kg and has the color like a cappuccino. He's our very FIRST FOAL!

 

A dále se narodila kůzlátka našim anglonubijským kozám. Chlapeček a holčička, prostě nádhera:-)). And then our Anglo-Nubian goats gave birth to two babies. Boy and girl, just beautiful:-)).

  

25. 02.

Když už to vypadalo na oblevu napadalo dalších třicet čísel. V procházkách nám to ovšem nezabránilo a tak je tu zase menší fotodokumentace. Jak můžete vidět, sníh nikomu na elánu neubral, ba naopak:-)). The snow is still enough, but it doesn't detract from the enthusiasm of the walk, quite the contrary. Even our friends mini horses enjoy snow walks with us:-)).

   

                    Happy, happy wolfhounds:-))  Kordulka and her contented expression           Antonek, king of valley.

 

Dorothy in her ''sweet'' sixteen months.

27. 01.

Vrh E Caer Dallben oslavil 9 měsíců a zde je můžete vidět opět spolu. Za krásné fotky velmi děkuji majitelům:))

Litter E Caer Dallben celebrated nine months. Thank you for the beautiful pictures Marika and Veronika:))

 

            Brothers again together: Kvído, Henry...                                                             ...and big brother Tarmo from Finland

 

Krásné, klidné Vánoce a šťastný, pohodový Nový rok přeji všem!

 

Novinky z roku 2012 najdete zde. News from 2012 you find here.

 
TOPlist